Povídání autora

Jen tak si kreslím a jen tak doufám, že se Vám to bude líbit.cover_kniha.png

Malůvky v této podobě tvořím asi od roku 1991. V roce 2000 jsem si trochu splnil klukovský sen a vyšla mi v malém a komorním brněnském nakladatelství Luboš Marek kniha Létání je úžasné. Najdete v ní asi 160 černobílých a pár barevných obrázků zhruba na 86 stranách. Byl to spíš takový pokus, dnešní výběr vtipů i celkového podání by byl již jiný a myslím, že bych podruhé do něčeho podobného asi nešel nebo možná ne tak bezhlavě. Kniha měla trochu problémy s tiskem a následně i s distribucí, takže jste možná o ni nezavadili, pro zvědavce – nějaké detaily se dají kupodivu sehnat i na síti. Doma se mi ještě nekolik výtisků válí, to jen asi pro zcela zavilé příznivce a fanoušky.

Počátkem roku 2001 jsem zkusil publikovat v magazínu pro volný čas pauza.cz, jeho trvání však nebylo dlouhé (vždy, když jsem začal publikovat v nějakém časopise, jeho trvání nebylo dlouhé, dodnes přesně nevím, čím to bylo…) Jelikož si však plno kamarádů zvyklo obrázky sledovat na netu, přemýšlel jsem, co s tím, a vytvořil jsem stránky Jentak, které však byly jen pro omezený okruh přátel. Poté došlo ke kreativní únavě, odlivu čtenářů, aby zase po letech přišla inspirace a velká chuť spolu se zvědavci a nadšenými čtenáři.

A proto jste tady a ne jinde.

Chtěl bych kreslit obrázky, kterým se budete moci zasmát i za pár let (takže nečekejte politické glosy), chtěl bych, aby pokrývaly nejrůznější oblasti života kolem nás, samozřejmě ze zcela subjektivního pohledu a ještě silně ovlivněného tím, co se děje zrovna kolem mě.

Nebojte se obrázky hodnotit, nebojte se připsat cokoliv do diskuze, zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Aby vám něco neuniklo, zkuste třeba RSS.

kreleni_ptaka_male.JPG